VENKOVSKÁ USEDLOST

NOVÉ MITROVICE

Stav: Aktivní

Patříte mezi náročnější klienty, kteří hledají něco speciálního s geniem loci, kde se budou moci realizovat?

Máte velké záměry a hledáte pro jejich realizaci dostatečně velké prostory?

Umíte ocenit venkovské prostředí a blízkost krásné přírody?

Pak právě vás může oslovit naše nabídka.

Venkovská usedlost v Nových Mitrovicích u Plzně, 100 km od Prahy, byla již historicky největší usedlostí v rámci obce. Vyniká svoji variabilitou způsobu využití a nabízí tak prostory nejen pro vlastní bydlení, ale i pro podnikatelské záměry rozmanitého charakteru, či pro chov drobných zvířat a pěstitelství. Sestává se ze 2 rodinných domů z nichž první má zastavěnou plochu 236 m2 (dispozice 4+1) a druhý 99 m2 (dispozice 2+kk). Velkým bonusem je velkorysý půdní prostor, který se nabízí k výstavbě dalších pobytových místností, či prostoru pro osobní relaxaci. Větší z domů je podsklepený. Objekt je napojen na veřejný vodovodní řad, odpadní voda je svedena do jímky, plyn je přiveden k patě objektu, do objektu je též přivedena elektrická energie.

Vedle rodinných domů jsou součástí tohoto komplexu zahrady s ovocnými stromy a křovinami. Jedna ze zahrad má výměru 1097 m2 a je taktéž stavebním pozemkem s možností výstavby. V komplexu se nachází také stávající stavba zemědělské budovy, která je určena k odstranění a v jejím místě lze z recyklovaného materiálu postavit objekt nový.

Celková výměra nabízené venkovské usedlosti činí 5900 m2.

Pro lepší představivost jsme vybrali jeden z možných záměrů a ztvárnili jej pomocí vizualizace.

Jaké je možné využití předmětné vesnické usedlosti?

- využití pro vlastní bydlení, chov drobné zvěře a pěstování ovoce a zeleniny,

- jógové centrum s možností pobytu,

- volnočasové centrum s ubytováním - wellnes, semináře, kurzy, terapie,

- rekreační využití s pobytem - ekoturistika, sportovní vyžití, firemní pobyty, svatby,

- výrobna a provozovna, skladování,

- drobná zemědělská činnost - chov drobné zvěře,

- komunitní centrum.

Promyslete si i další kombinace nebo navrhněte svoji myšlenku, k čemu byste nemovitost rádi využívali. S prověřením záměru, se změnou funkčního využití a případnou úpravou územního plánu umíme profesionálně pomoci.

Čím jsou Nové Mitrovice výjimečné?

Jednoznačně svou strategickou polohou a bezkonkurenční přírodou v blízkém i širším okolí. Nové Mitrovice leží v jižní části chráněné krajinné oblasti Brdy. Leží v Plzeňském kraji, v okrese Plzeň-jih, a aktuálně zde žije 345 obyvatel, od Plzně jsou vzdáleny 30 km a od Prahy 100 km. Poloha je tedy strategická nejen v rámci České republiky, ale také v souvislosti Německem. Co se týká občanské vybavenosti, pak některá je přímo v Mitrovicích a další je v blízkém Spáleném Poříčí a v Blovicích. Přímo v obci je několik rybníků a velké množství vzrostlé zeleně. V bezprostřední blízkosti jsou louky, pole a velké množství lesů.

A teď se krátce podívejme do historie.

První písemná zmínka o obci Nové Mitrovice pochází z roku 1626. Byla tehdy osadou jménem Hutě a sestávala z 8 chýší. Osada tehdy patřila k Železnému Újezdu, a již název napovídá, že se zde těžila železná ruda. Vedle rudy se zde jeden časový úsek dolovalo i stříbro. Tato oblast byla tedy bohatá na těžbu a dolování a dařilo se zde primárně horníkům, hutníkům, dělníkům. Po hornickém a hutnickém boomu přichází na scénu zemědělství a v 18. století se zde začínají objevovat řemesla a živnosti jako - mlynář, kolář, šenkýř, kovář. V roce 1722 byl v obci položen základní kámen osmiboké kaple sv. Jana Nepomuckého a v roce 1726 byla tato kaple vysvěcena. Kaple byla postavena na počest místních horníků. Ke starším řemeslům přibyla v Mitrovicích v roce 1836 řemesla nová - pekař, truhlář, bednář, hrnčíř, krejčí, švadlena a kupec. Hutnictví se zde dále velmi dařilo a nejstarší pec byla v provozu do roku 1838. V obci byla také sklárna, která byla provozována až do roku 1931. Historie Nových Mitrovic je velmi zajímavá a stejně tak věříme, že bude zajímavá i jejich budoucnost, na které se můžete podílet třeba právě vy.

Více informací vám ráda sdělím ideálně přímo při prohlídce. Toto místo je potřeba si zažít.

Cena: 9.990.000,- Kč

Doba prodeje: 4/22