získejte 15.000 za tip na prodávajícího

STAVEBNÍ POZEMEK VEJPRNICE


Stav: Aktivní

Stavební pozemek v obci Vejprnice - ideální místo pro váš nový domov

Nabízíme k prodeji krásný stavební pozemek obdélníkového tvaru o výměře 1088 m2, situovaný v malebné obci Vejprnice, jen 5 km od Plzně. Tento pozemek se nachází v jihovýchodní části obce a je ideálním místem pro stavbu rodinného domu. Pozemek je rovinatý s přístupem od jihu.

Poloha a zástavba:

Pozemek je situovaný mezi stávající zástavbou novými rodinnými domy. Pozemek se nachází v zastavitelné ploše bydlení čisté (BČ). Jedná se o území obytné zástavby vysoké kvality s vysokým podílem zeleně tvořící převážně souvislé obytné celky s nezbytným vybavením pro potřeby obyvatel. Maximální podíl zastavění je 40 %, což poskytuje dostatek prostoru pro váš nový domov, zázemí a zahradu. Minimální podíl zeleně je též 40 %. Na pozemek je přivedena elektřina, která je dostupná ve sloupku na hranici pozemku. Budoucí dům můžete připojit na vodovod, kanalizační řad i plyn.

Stavební možnosti:

Pozemek je ideální pro výstavbu rodinného domu. Dle územního plánu je maximální povolená výška zástavby stanovena na 1-2 nadzemní podlaží včetně případného podkroví. Upozorňujeme, že v současné době se pořizuje nový Územní plán Vejprnice. V návrhu územního plánu je předmětný pozemek součástí zastavěného území obce, funkční plochy bydlení individuální (BI)

Obec a její okolí:

Obec Vejprnice leží přibližně 8 km západně od středu Plzně a rozkládá se po obou březích Vejprnického potoka. Dominantou obce je kostel sv. Vojtěcha. Dnes žije ve Vejprnicích přibližně 4 400 obyvatel. Vejprnickými rodáky je například malíř a vynálezce Jakub Husník nebo československý četař a příslušník výsadku Barium, Josef Žižka.

Obec s původním názvem Ojprnice vznikla v 2. polovině desátého století. První zmínka se datuje v roce 993. Během staletí a historického vývoje byl název obce několikrát přeměnen. Z Ojprnic, Ejrprnic, Eprnic nakonec v 16. století vznikl finální název Vejprnice.

V obci najdete mateřskou i základní školu, poštu, veřejnou knihovnu, několik restaurací a obchodů. Ordinaci zde má praktický, dětský a zubní lékař, ale třeba i gynekologie. 

Dopravní dostupnost:

Obec Vejprnice je vzdálena pouhých 5 km od Plzně a poskytuje tak sympatické dopravní spojení autem s veškerou občanskou vybaveností, kterou město nabízí. Do 10 minut jste na Borských polích nebo u Globusu, do 20 minut pak u Olympie. Do obce jezdí dvě autobusové linky a najdete zde vlakovou zastávku.

Nabízíme Vám jedinečnou příležitost vytvořit si vlastní domov v klidné a malebné obci Vejprnice s výhodou blízkosti města Plzně. Pro více informací nebo prohlídku pozemku nás neváhejte kontaktovat, rádi se s Vámi potkáme.

Cena: 5.690.000,- Kč

Doba prodeje: 5/24