získejte 15.000 za tip na prodávajícího

STATEK

NOVÉ MITROVICE - ČÁST AREÁLU

Stav: Ukončeno

Máte velké záměry a hledáte pro jejich realizaci dostatečně velké prostory?

Hledáte vhodné prostory pro Vaší provozovnu či výrobnu?

Umíte ocenit venkovské prostředí a blízkost krásné přírody?

Pak právě vás může oslovit naše nabídka.

Statek v Nových Mitrovicích u Plzně, 100 km od Prahy, byla již historicky největší usedlostí v rámci obce. A my vám zde představíme nabízenou část tohoto bývalého zemědělského areálu. Statek vyniká svoji variabilitou způsobu využití a nabízí tak prostory pro podnikatelské záměry rozmanitého charakteru, či pro chov drobných zvířat a pěstitelství. Sestává z několika stávajících jednopodlažních budov, které se využívaly pro opravu zemědělských strojů a k tomu nezbytného zázemí. V předmětných objektech byly tedy kancelářské prostory, garáže a dílny pro opravu zemědělských strojů, budova sýpky a částečně otevřená a celozastřešená hala určená pro parkování zemědělské techniky a strojů. Hlavní objekt s administrativním zázemím je napojen na veřejný vodovodní řad, odpadní voda je svedena do septiku, plyn je přiveden k patě objektu, do objektů je též přivedena elektrická energie.

Předmětné budovy jsou v původním stavu a doporučujeme je zrekonstruovat k obrazu svému.

Celková výměra nabízené části venkovské usedlosti činí 3 856,5 m2.

A pokud by pro vás tato část statku-areálu byla malá, k dispozici je i zbylá část celého areálu. No a pokud by i celý statek byl pro vás malý, nabízí se zde možnost pronájmu/případně odkupu dalších pozemků, které lze využít buď pro pěstování zeleniny a ovoce, anebo jako pastviny pro chov zvířat.

Pro lepší představivost jsme vybrali jeden z možných záměrů a ztvárnili jej pomocí vizualizace.

Jaké je možné využití předmětné vesnické usedlosti?

- autoopravna, či opravna zemědělských strojů,

- výrobna a provozovna, skladování,

- drobná zemědělská činnost - chov drobné zvěře,

- využití pro vlastní bydlení, chov drobné zvěře a pěstování ovoce a zeleniny,

- rekreační využití s pobytem - ekoturistika, sportovní vyžití, firemní pobyty, svatby,

- volnočasové centrum s ubytováním - wellnes, semináře, kurzy, terapie,

- jógové centrum s možností pobytu, či komunitní centrum.

Nebojte se vymyslet i další kombinace. Se změnou funkčního využití a případnou úpravou územního plánu umíme profesionálně pomoci.

Čím jsou Nové Mitrovice výjimečné?

Jednoznačně svou strategickou polohou a bezkonkurenční přírodou v blízkém i širším okolí. Nové Mitrovice leží v jižní části chráněné krajinné oblasti Brdy. Leží v Plzeňském kraji, v okrese Plzeň-jih, a aktuálně zde žije 345 obyvatel, od Plzně jsou vzdáleny 30 km a od Prahy 100 km. Poloha je tedy strategická nejen v rámci České republiky, ale také v souvislosti Německem. Co se týká občanské vybavenosti, pak některá je přímo v Mitrovicích a další je v blízkém Spáleném Poříčí a v Blovicích. Přímo v obci je několik rybníků a velké množství vzrostlé zeleně. V bezprostřední blízkosti jsou louky, pole a velké množství lesů.

A teď se krátce podívejme do historie.

První písemná zmínka o obci Nové Mitrovice pochází z roku 1626. Byla tehdy osadou jménem Hutě a sestávala z 8 chýší. Osada tehdy patřila k Železnému Újezdu, a již název napovídá, že se zde těžila železná ruda. Vedle rudy se zde jeden časový úsek dolovalo i stříbro. Tato oblast byla tedy bohatá na těžbu a dolování a dařilo se zde primárně horníkům, hutníkům, dělníkům. Po hornickém a hutnickém boomu přichází na scénu zemědělství a v 18. století se zde začínají objevovat řemesla a živnosti jako - mlynář, kolář, šenkýř, kovář. V roce 1722 byl v obci položen základní kámen osmiboké kaple sv. Jana Nepomuckého a v roce 1726 byla tato kaple vysvěcena. Kaple byla postavena na počest místních horníků. Ke starším řemeslům přibyla v Mitrovicích v roce 1836 řemesla nová - pekař, truhlář, bednář, hrnčíř, krejčí, švadlena a kupec. Hutnictví se zde dále velmi dařilo a nejstarší pec byla v provozu do roku 1838. V obci byla také sklárna, která byla provozována až do roku 1931. Historie Nových Mitrovic je velmi zajímavá a stejně tak věříme, že bude zajímavá i jejich budoucnost, na které se můžete podílet třeba právě vy.

Více informací vám ráda sdělím ideálně přímo při prohlídce. Toto místo je potřeba si zažít. 

Cena: 2.500.000,- Kč

Doba prodeje: 6/22