získejte 15.000 za tip na prodávajícího

Ubytovací zařízení apartmánového typu v Krušných horách v Mariánské 

Stav: Aktivní

Máte velkou rodinu, nebo podnikáte aktivity s partou známých a potřebujete velké rekreační zázemí? Máte chuť podnikat v ubytování? Nebo máte chuť investovat a zrekonstruovat apartmány na pronájem či prodej?

Dovolte nám představit jedinečnou investiční příležitost v krásné obci Mariánská, která se nachází v Krušných horách. Najdete ji jen pár kilometrů od Božího daru, Plešivce, Klínovce, Jáchymova a dalších atraktivních míst Krušných hor.

Mariánská je obklopena jedinečným horským prostředím, které láká milovníky přírody, turistiky, zimních i letních sportů a dalších rekreačních aktivit. Blízkost horských lesů, turistických tras a lyžařských areálů poskytuje širokou škálu outdoorových aktivit po celý rok. Tato lokalita je vhodná jak pro relaxaci a odpočinek, tak i pro aktivní dovolenou.

Krušné hory samotné jsou fascinujícím regionem s bohatou historií a přírodními poklady. Hornická minulost tohoto místa je patrná ve formě historických důlních objektů, muzeí a památek, které připomínají úspěchy těžby především stříbra, ale i mědi, olova, cínu uranu a dalších zajímavých surovin. Poslední doly byly uzavřeny v 90. letech minulého století. Dnes už jsou cílem jen turistických návštěvníků, kterým umožní se vrátit i o pár set let zpět.

V okolí Mariánské se nachází další zajímavá místa, která mohou posílit atraktivitu investice. Region je také znám svými lázeňskými městy, z největších zmiňme nedaleký Jáchymov a nebo proslulé Karlovy Vary vzdálené ani ne 1/2 hodiny cesty.

Dům, který si můžete pořídit je rozdělen na dvě poloviny, přičemž v každé polovině najdete samostatný apartmán v přízemí a druhý v patře. Nad horním apartmány je k dispozici obrovský půdní prostor. Aktuálně jsou poloviny domu vnitřně propojeny. Část domu využívá současný majitel ke svému bydlení a zbytek objektu se využíval jako levnější ubytování pro turisty, dříve i pro školní výpravy, školy v přírodě apod. Objekt je možné k takovým účelům využít ihned, nicméně současným trendem by spíše napovídalo využití pro samostatné apartmány. Objekt by si zasloužil rekonstrukci například právě na samostatné apartmány, které by se mohli využívat jak k pronájmu tak k prodeji individuálním majitelům.

Dům je napojený na obecní vodovod, kanalizaci a elektřinu. Je připravené i napojení na plyn, to se však nevyužívá. K vytápění aktuálně slouží krbová kamna, přímotopy a akumulační elektrická topidla. Ohřev vody je řešen elektrickými bojlery v každém apartmánu.

I když dům není podsklepený, stojí na základových pasech a prostor pod domem se využívá k odložení sezonních věcí. Zastavěná plocha celého objektu je 262 m² a plocha okolního pozemku 437 m². Současný majitel využíval ještě pronajatý sousední obecní pozemek.

A pro koho se domníváme, že je tento dům zajímavý? Pro velkou rodinu, nebo když uvažujete o vícegeneračním žití a chcete bydlet v nádherné přírodě mimo velké město. Nebo hledáte něco prostorného pro sebe a partu přátel a známých na trávení volného času. Nebo máte firmu a hledáte ideální místo pro firemní teambuildingové akce. A nebo jste investor a hledáte příležitost pro realizaci menšího projektu apartmánového typu. Tak se přijeďte podívat na tento dům na výborném místě pro tyto účely využití.

Na závěr Vám představujeme vizi jak by mohla rekonstrukce objektu vypadat. Pro inspiraci předkládáme dvě varianty ztvárnění fasády, možnou dispozici objektu a vizualizaci dvou apartmánu - většího z přízemí a mezonetového v patře a podkroví.

Ve vizualizaci vidíte návrhy dispozičního řešení, kdy v přízemí jsou situovány dva apartmány 2+KK o ploše 48,5 m², jeden 1+KK o výměře 31 m². V patře pak najdete dva mezonetové o ploše 100 a 111 m². U každého z apartmánů si pak představujeme balkon a v přízemí se ještě našel prostor pro dvě garáže. Další možnost parkování se nabízí vedle objektu.

Budoucímu kupujícímu umíme pomoci nejen s financováním nákupu, ale i rekonstrukce. A v případě zájmu Vás můžeme provést i administrativní agendou související s přípravnou fází projektu, stavebním povolením i kolaudací.

Cena: 6.290.000,- Kč

Doba prodeje: 5/23