získejte 15.000 za tip na prodávajícího

POZEMEK NOVÝ SPÁLENEC

Stav: Prodáno

Máte rádi přírodu a oceníte bydlení v krásném prostředí, s přírodou na dosah? Jste otevřeni venkovskému stylu životu? Láká vás oblast Chodska a blízká hranice s Německem? Líbilo by se vám bydlení a život v Chodském knížectví? :-) Ano, Chodsko bylo na summitu v Lovosicích dne 1.7.2020 vyhlášeno za mikronárod v čele s monarchií.

Pak přijměte nabídku stavebního pozemku parc. č. 14/4, který je situovaný v katastrálním území Nový Spálenec, jež spadá do správy obce Česká Kubice. Nový Spálenec společně s Českou Kubicí a Folmavou, se nachází ve stráních v jihovýchodní části Českého lesa pod ochranou nejvyššího vrcholu tohoto pohoří Čerchova (1042 m n. M.)

Předmětný pozemek parc.č. 14/4, k.ú. Nový Spálenec, o výměře 1116 m2, je v katastru nemovitostí aktuálně vedena jako ostatní plocha - ostatní komunikace, ale v rámci územního plánu je pozemek vedený jako stavební parcela určená k zástavbě. K pozemku je vydána Územně plánovací informace.

V obci jsou kompletní inženýrské sítě: voda, kanalizace, elektřina. Pozemek lze tedy připojit na tyto stávající sítě vedoucí v přilehlé komunikaci. U pozemku je autobusová zastávka. Nejbližší vlaková stanice se nachází v České Kubici, anebo v Babylonu.

Obec Nový Spálenec patří mezi velmi malé obce, ale s potenciálem se v budoucnu rozrůst. Leží v blízkosti hranic s Německem - cca 1 km. Veškerá občanská vybavenost je situována ve 3,5 km vzdálené České Kubici, a necelých 8 km vzdálených Všerubech (zde mimochodem svého času pobývala také Božena Němcová). Domažlice jsou od Nového Spálence vzdáleny 14 km. Klatovy jsou od Nového Spálence vzdáleny 36,4 km (37 min autem).

Je zde opravdu krásná příroda a mnoho zajímavých výletních míst a turistických stezek - za hranicemi na německé straně jsou 2 Aquaparky, Zoologická zahrada, rozhledny a významné památky. Na české straně je několik rozhleden - Kurzova věž - Rozhledna Čerchov, Koráb, zříceniny hradů - Pajrek, Rýzmberk, Nový Herštejn, Národní parky, lom Starý Klíčov v Mrákově (zde je též podvodní pozorovací kabina, kde můžete sledovat podvodní svět), Všerubský průsmyk - 512 m (horské sedlo), a mnoho dalšího.

Cena: 1.690.000,- Kč

Doba prodeje: 11/2021