získejte 15.000 za tip na prodávajícího

REKONTRUOVANÝ DŮM SOBĚKURY

Stav: Prodáno

 Toužíte po venkovském bydlení ve stylovém venkovském domě?

Jste kutilové a hledáte pro svou zálibu vhodné zázemí?

Hledáte bydlení rovnou k nastěhování či pravidelné rekreaci?

Tak právě vás může oslovit dům v Soběkurech. Dům je typickým venkovským stavením tvaru písmene L a sestává z časti obytné a z části neobytné. Zastavěná plocha celého objektu činí 207,85 m2. V neobytné části najdete velkou garáž/stodolu s bohatým úložným prostorem, také zde naleznete dílnu a další prostory pro skladování. Tyto prostory jsou rozlehlé a nabízí pestrou nabídku využití. Nad obytnou i neobytnou částí je kompletně nová konstrukce střechy včetně krovu.

Obytná část o dispozici 3+1 a užitné ploše místností cca 86 m2 je velmi hezky řešena a na první pohled a pocit vás osloví svou útulností. Do objektu vstoupíte skrze dřevěnou verandu a uvítají Vás krásné původní masivní dřevěné dveře, které oddělují dřevěnou verandu od zděné části domu. Vstoupíte do chodby a pokud se vydáte směrem doleva, pak vstoupíte do prvního z pokojů, který je aktuálně využíván jako ložnice a můžete si zde v případě potřeby přitopit kamny na dřevo. Vrátíte se zpět do prostorné chodby a vydáte se směrem do kuchyně. Kuchyně má kuchyňskou linku laděnou do venkovského stylu, a proti této lince stojí nádherný původní kredenc. Mimochodem dům je celkově laděn do venkovského stylu a i přestože byl kompletně zrekonstruován (kromě fasády), pak jsou v něm citlivě zachovány původní architektonické prvky venkovského stavení a to včetně krásného dobového vybavení. Vraťme se zpět do kuchyně a neopomeňme také prostor pro stolování. No a z kuchyně pak projedeme do druhého pokoje, který je aktuálně též využíván jako ložnice v kombinaci s pracovnou s nádherným masivním pracovním stolem. Vrátíme se zpět do centrální chodby a vydáme se do prostorného obývacího pokoje, kde jsou dominantou krbová kamna. Z obývacího pokoje projdeme do koupelny se sprchovým koutem a přes koupelnu projdeme na toaletu v kombinaci s technickou místností (plynový kotel, bojler, pračka, sušička).

Dům prošel v uplynulých 2 letech kompletní rekonstrukcí včetně nových rozvodů vody, odpadu, vytápění a elektřiny. Vytápění objektu je zajištěno prostřednictvím nového plynového kotle, pro vytápění lze využít též kamna na dřevo v první ložnici a krbová kamna v obývacím pokoji. Ohřev teplé užitkové vody je zajištěn bojlerem. Vedle rozvodů došlo též ke kompletní rekonstrukci koupelny a toalety s technickou místností, veškerých podlah, omítek, podhledů, a taktéž již zmiňované nové střechy včetně nového krovu. Všechna původní okna byla vyměněna za okna plastová s izolačním dvojsklem. Dům je vybavený a na prohlídce Vám rádi sdělíme co vše zde bude zůstávat.

Dům je napojený na veřejný vodovod, splašková voda z koupelny a kuchyně je odvedena do veřejného kanalizačního řadu a splašky z toalety jsou odvedeny do septiku, který leží u stávajícího kompostu v zahradě. Do objektu je přivedena samozřejmě také elektřina a plyn.

No a v neposlední řadě musíme zmínit i zahradu o rozloze 329,15 m2. Zahrada je sice menší, ale o to více nabízí rozmanitá zákoutí využitá do posledního detailu. Najdeme zde nejen posezení, ale i udírnu, ovocné stromy a záhony se zeleninou. Na pozemku je též studna a voda ze studny je využívána pro zálivku zahrádky.

Čím jsou Soběkury zajímavé? Jedná se o obec, jejíž okolí bylo osídleno již v době pravěku a první dochovaná písemní zmínka o obci pochází z roku 1239. Z toho vyplývá oblíbenost tohoto místa k životu po celá staletí :-). Obec má aktuálně 396 obyvatel a svou plochou je velmi strategická. V Plzni jste autem do 30 minut, v Přešticích a Dobřanech do 10 minut, a v Nýřanech do 20 minut. Místo je atraktivní také svou malebností a po okolí lze podnikat mnoho výletů, jak do přírody, tak po památkách. Nedaleko leží Chodsko a to nabízí též mnoho vyžití a hlavně krásnou panenskou přírodu. Občanská vybavenost je částečně obsažena přímo v obci - Mateřská škola, obchod se smíšeným zbožím, a je zde i několik spolků a sdružení např. Hasiči, Soběbaby, Šipkařský klub, TJ Sokol Soběkury, Český svaz včelařů. Ostatní občanská vybavenost je v blízkých Přešticích. Do obce jezdí pravidelná autobusová doprava.

Cena: 4.490.000,- Kč 

Doba prodeje: 9-10/2022