získejte 15.000 za tip na prodávajícího

Jak se nám podařil vyřešit zdánlivě neřešitelný případ a pomoci tak mladé rodině splnit jejich sen

04.04.2021

Přibližně před 3 měsíci, v období Vánoc, naši kancelář oslovila mladá rodina žijící v panelákovém bytě na sídlišti v Plzni. Tato rodina žila v částečně zrekonstruovaném bytě 3+1, o výměře 63 m2. A protože měli 2 malé děti, projevili zájem o prodej bytu a koupi rodinného domu se zahradou. Jejich cílem bylo trávit co nejvíce volného času s dětmi na vlastní zahradě a s ohledem na zdravotní stav mladšího ze synů, především vylepšit jeho život.

Ještě předtím, než oslovili nás, jednala rodina s jiným realitním makléřem, který jim byt nacenil na 2,3 mil. Kč a během dvou dnů přivedl kupce. Protože se ale prodejní cena zdála rodině příliš nízká a na domek by jim chybělo větší množství peněz (na byt měli hypotéku a po jejím doplacení by jim zbylo již velmi málo peněz), rozhodli se spolupráci ukončit a poohlédnout se po někom jiném.

Rádi jsme se zakázky ujali a pustili se do práce. Nejprve jsme připravili analýzu prodejní ceny jejich bytu. Dle této analýzy ceny nemovitosti vyšla výsledná cena v cenovém rozpětí 2,6 - 2,8 mil. Kč. Domluvili jsme se s rodinou na zahájení prodeje s cenou 2,79 mil. Kč, s čímž byla rodina spokojena. Podepsali jsme výhradní smlouvu a započali přípravu bytové jednotky pro její prodej. Následovalo profesionální focení a příprava profesionální prezentace. Během ani ne týdne jsme realizovali několik prohlídek, kdy z jednoho zájemce vzešel kupující. Zdá se Vám doba prodeje krátká? Ano byla, prioritou prodeje ale bylo kromě získání zajímavé částky na koupi nového domu i rychlý prodej z důvodu umístění menšího syna do specializované školky a jeho rychlá adaptace do nového prostředí ze zdravotních důvodů. Akce "kulový blesk" mohla začít.

Akce "kulový blesk" spočívala v tom, že jsme potřebovali pro klienty vyhledat rodinný dům v dobré dostupnosti Plzně a dle jejich představy v cenové hladině ideálně do 2mil, maximálně do 2,5 mil. Kč. I když se sami začali již před naším oslovením porozhlížet, zdálo se nám zadání jako velmi obtížné především z titulu cenového limitu. Museli jsme počítat s vypořádáním hypotéky ve výši 1,8 mil. Kč, kterou rodina měla na byt. No a zároveň vymyslet financování nového bydlení. Největší háček byl v tom, že v tomto konkrétním případě bylo dofinancování hypotékou bohužel neuskutečnitelné z důvodu nedostačujících aktuálních příjmů, což se nám za pomoci jednoho z finančních partnerů podařilo domluvit. Vyhledávání mohlo začít. Hledali jsme my a hledala i rodina sama. Vyhradili jsme si 3 týdny na to, abychom našli dům dle jejich představ.

Absolvovali jsme společně 14 prohlídek, díky kterým se i detailněji vyprofilovalo přání a představa rodiny. A jednoho dne se objevil, ten dům s velkým D. Už na prohlídce bylo jasné, že to bude ten pravý, jen cenový limit jsme museli bohužel během hledání zvýšit na úroveň 2,8 mil Kč, jako maximální možnou pořizovací cenu. Jelikož se rodina potřebovala přestěhovat do domu již hotového, bez nutnosti zásadních úprav, vyplynul právě závěr jít cestou domu o něco dražšího, než jsme původně počítali. Cenový limit nového bydlení jsme zvedli po dvojí důkladné revizi možností rodinného rozpočtu naší rodiny. Naštěstí nejsme při financování omezeni standardními finančními produkty a pomocí našich partnerů umíme pomoci s financováním nového bydlení i nestandardními postupy a produkty za výborných podmínek (tedy ne významně dražších než je hypotéka).

Aktuálně uběhly 3 měsíce od prvního setkání s rodinou, a rodina si již převzala klíče od nového bydlení. Za tuto krátkou dobu jsme zvládli připravit byt k prodeji, velmi rychle jej prodat a vypořádat hypotéku, vyhledat nové bydlení - v tomto případě rodinný dům, zajistit financování, které bylo na první pohled neřešitelné a spokojená rodina se již stěhuje do nového bydlení. Mám neskutečnou radost, že jsme mohli být součástí smělého plánu této úžasné mladé rodiny a že jsme jim mohli pomoci splnit jejich dlouhodobý sen a vylepšit kvalitu života.

Autor: Alena Osladilová